2014. júl 14.

A torna versenyszabályai

írta: Ross Satyr

1. wsc-2014.bmpA játékosoknak a csapatuk igazolt játékosainak kell lenniük és érvényes orvosi igazolással kell rendelkezniük.

2. A torna előtt a csapatoknak meg kell adniuk a szerepeltetni kívánt 20 játékosuk nevét. A mérkőzések során korlátlan számú csere hajtható végre.

3. A mérkőzéseket a FIFA hivatalos játékszabályai szerint játsszuk le, az időtartamuk 2 x 45 perc.

4. A csapat a győzelemért három (3) pontot, az eldöntetlenért egy (1) pontot, a vereségért nulla (0) pontot kap.

5. A kiállított vagy sárga kártyával kétszer figyelmeztetett játékos nem nevezhető a következő mérkőzésre.

6. A csoportokon belül minden csapat játszik mindkét másikkal. A csapatok minden csoportmérkőzés után felváltva legfeljebb 5-5 rúgást hajtanak végre a büntetőpontról. Ha 5 ilyen rúgás után sincs döntés, akkor felváltva folytatják tovább a „hirtelen halál” szabálya szerint. A helyosztó mérkőzések párosításának alapja a csoporton belül elért helyezés: a csoportok 3. helyezettjei játszanak a torna 5. helyéért, a csoportok 2. helyezettjei játszanak a torna 3. helyéért, a csoportgyőztesek játszanak a torna győztese címért.

7. A csoporton belüli helyezés eldöntésekor az alábbi sorrendet kell követni:

- az elért pontok száma,
    - a gólkülönbség,
    - a lőtt gólok száma,
    - a büntetőpontról végrehajtott lövések eredménye,
    - sorsolás.

8. A helyosztó mérkőzéseken nincs hosszabbítás. Eldöntetlen esetén a csapatok felváltva legfeljebb 5-5 rúgást hajtanak végre a büntetőpontról a győztes meghatározása céljából. Ha 5-5 ilyen rúgás után sincs döntés, akkor felváltva folytatják tovább a „hirtelen halál” szabálya szerint.